> Skylink: Konec History na staré frekvenci
Skylink: Konec History na staré frekvenci
Written by Administrator   
Tuesday, 01 February 2011 14:20
Dnes odpoledne bylo ukončeno šíření dokumentárního kanálu History ve standardním rozlišení (SD) na starém kmitočtu, který zajišťovala společnost M7 Group pro abonenty Canal Digitaal, TV Vlaanderen a také klienty platformy Skylink v České republice a na Slovensku. Od této chvíle najdou naši abonenti stanici na novém kmitočtu. Stačí najít původní pozici po zpravodajské televizi Z1 v set top boxu nebo použít nové vyhledání níže uvedených parametrů.

M7 Group se rozhodla ukončit distribuci kanálu History, svým klientům Canal Digitaal a TV Vlaanderen proto začala poskytovat jako náhradu History HD.

Společnosti Towercom a TradeTec ukončení šíření History na kapacitě svého obchodního partnera vyřešily vlastní distribucí History na vlastním transpondéru, což umožnilo přidat i české EPG, které od počátku chybělo.

technické parametry:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 11,797 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S
modulace: QPSK

service ID: 5033
video PID: 2723
audio PID: 2883 (česky), 2963 (anglicky)

Provozovatelé služby Skylink nabídli M7 Group simulcrypt. History (SD) je nyní kryptován systémy Irdeto a CryptoWorks pro vlastní karty, tak i v Nagra Media Access - Mediaguard a Viaccess PC 4.0 pro přístupové karty Canal Digitaal a TV Vlaanderen. Zároveň byla vytvořena nová programová pozice (virtuální) history channel DUT určená pro zákazníky v Nizozemí a Belgii.

Česko-slovenská platforma již poskytuje uvedeným platformám také History HD a řadu dalších stanic v HD i SD rozlišení.


parabola.cz