> Skylink od května s dotovanými set top boxy
Skylink od května s dotovanými set top boxy
Written by Administrator   
Monday, 22 April 2013 17:48
Začátkem května spustí provozovatel satelitní platformy Skylink pilotní projekt s nabídkou set top boxů za zvýhodněnou cenu. Cílem je oslovit klienty Skylink, kteří již mají kartu a uvažují o pořízení HD přijímače. Postupně se má projekt i na potenciální klienty Skylink.

"Jedná se o projekt připravovaný již delší dobu a chtěli bychom jej v květnu rozjet jako pilot v menším rozsahu s vybranými prodejci," říká webu parabola.cz Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která platformu Skylink provozuje.

V nabídce Skylink bude 5 set top boxů za dotovanou cenu. Půjde o přijímače GoSAT GS7056Hdi, Homecast 3200 IRD, Zircon SHD 777, Mascom MC 250 a Optibox miniZebra. Tyto přijímače budou nabízeny zákazníkům a získají je za dotovanou cenu 999,-Kč při splnění několika podmínek.

"Zákazník si od prodejce koupí jeden ze schválených 5 přijímačů za zvýhodněnou cenu 999 Kč," popisuje projekt Jaromír Glisník.


obrázek

"Uzavře při tom smlouvu se závazkem užívat a platit jednu ze základních služeb Skylinku (minimálně Mini) po dobu 12 měsíců," vysvětluje podmínku akce. Klient si může zvolit některý z několika základních balíčků Skylink - Mini, Flexi 7, Multi, Kombi, Multi HD, HD Plus a Komplet.

Podmínky akce

* závazek odběru některého ze základních balíčků Skylink (od 179 Kč měsíčně)
* pouze pro abonenty Skylink s kartou Irdeto nebo ICE, které v posledních 90 kalendářních dnech neměli aktivní žádný základní balíček Skylink
* možnost přechodu mezi základními balíčky Skylink
* po dobu trvání závazku nelze použít dekódovací kartu Skylink v jiném přijímači a zvolený přijímač nelze použít s jinou dekódovací kartou
* nelze kombinovat s jinou akční nabídkou na uvedené balíčky Skylink

Dekódovací karta bude s dotovaným přijímačem spárována - minimálně po dobu trvání závazku.

"Abychom si platbu během tohoto období pojistili a zamezili využití dotovaného přijímače s jinou kartou (např. FreeSAT), prodejce při prodeji přijímač s kartou spáruje," vysvětluje důvody párování Jaromír Glisník. "Odpárování přijímače bude na žádost zákazníka provedeno až po uhrazení sjednaného závazku nejdříve po 12 měsících od prodeje přijímače," říká.


obrázek

Párování se bude týkat jen dotovaných přijímačů, zdůrazňuje Jaromír Glisník. "Na stávajícím konceptu se vůbec nic nemění. Nezákazník se stává zákazníkem registrací karty. Žádná administrativa navíc, žádné párování," tvrdí.

V rámci pilotního testu chce provozovatel oslovit své zákazníky Skylink, kteří mají již dekódovací kartu a motivovat je k pořízení HD přijímače. "Nejprve to bude pro zákazníky bez placených balíčků. Odladíme to a pak můžeme podobný koncept nabídnout jiným segmentům," popisuje další vývoj Jaromír Glisník. Podle jeho vyjádření bude další etapa rozšířena na zákazníky s placeným balíčkem bez HD služeb a na nezákazníky při koupu karty s přijímačem.

"Až dosud jsme atraktivní pro zákazníky, kterým nevadí vstupní investice do přijímače. Nově bychom rádi oslovili i ty zákazníky, kteří raději platí menší částky měsíčně a do vstupní investice se jim nechce. Tito zákazníci volili dosud Digi TV nebo FreeSAT," dodává.

Martin Vyleťal
parabola.cz